İşitme cihazlarına ihtiyacınız varsa ve alışveriş yapıyorsanız, mevcut seçeneklerin çok zor olabileceğini biliyorsunuz. Ama en iyi seçimi yaptığınızdan emin olmak için nereye başvuruyorsunuz? İşte işitme cihazları pazarındaysanız, göz önünde bulundurmanızı önerdiğimiz ilk üç şey.

Profesyonel Bakım

İşitme cihazlarındaki başarınızın yüzde doksanı birlikte çalıştığınız uzmanla ilgilidir. Unutmayın, bir ilişki kurabileceğiniz ve size uzun vadede yardımcı olabilecek birini bulmak istersiniz. İşitme kaybı, satış ve işitme cihazları için sizi değerlendirebilen iki tip işitme uzmanı vardır.

İşitme Cihazı Uzmanı

HIS harfleriyle belirlenen bir işitme cihazı uzmanı, sınırlı eğitime sahiptir ve sadece işitme cihazları satabilir ve takabilir. Daha ileri bakıma veya daha yüksek bir uzmanlığa ihtiyacınız varsa, bir odyoloğa veya başka bir uygun tıp uzmanına yönlendirilmelidir.

Odyolog

Odyolog, lisans derecesini tamamlamış doktora düzeyinde bir profesyoneldir, PLUS odyoloji alanında doktora derecesini tamamlamıştır. İşitme kaybını ve işitme cihazlarını takıp satmanın yanı sıra, bir odyolog baş dönmesi ve denge sorunları, kulak çınlaması veya kulak çınlaması olan hastalara bakım yapmak için eğitilir.Odyoloji Doktorları Akademisi veya Konuşma-Dil-İşitme Derneği gibi profesyonel kuruluşlar tarafından ortaya konan “en iyi uygulamalara” abone olan bir odyolog arayın. İlişkili Odyologlar sadece hastalarımızın en yüksek kalitede bakım almasını sağlayan doktora düzeyinde odyologlar kullanır.

Geniş Seçim

Uygulamanın birden fazla işitme cihazı markası sunup sunmadığını sorun. Bu önemlidir çünkü farklı üreticilerin bir kişiye diğerinden daha uygun özellikleri olabilir. Ayrıca, dünya çapındaki üreticilerle çalışarak, işitme cihazlarınıza neredeyse her yerde bakım yapabilirsiniz. Yalnızca bir marka işitme cihazı sunan sağlayıcılara veya franchise’lara dikkat edin.

Ayrıca, kurumsal sözleşme yenilenmezse, diğer sağlayıcılar tarafından hizmet verilemeyen isimsiz marka teknolojisi veya şirket markalı teknoloji hakkında eğitim alın (örneğin: Kirkland markaları, Audibel, vb.). Bazı önemli işitme cihazı üreticileri Widex, ReSound, Phonak, Lyric ve Starkey’dir.

Hizmet

Birlikte çalıştığınız uygulamanın tam hizmet uygulaması olduğundan emin olun. Uygulama, kapıdan çıktıktan sonra sattığı işitme cihazlarını yedekliyor ve servis yapıyor mu? Sormanız gereken diğer hizmetler arasında kulak kiri çıkarılması, onarım için üreticiye gönderilmesi gerektiğinde ödünç işitme cihazları ve ortaya çıkan sorunlar için aynı gün onarımlar sayılabilir.

Ayrıca, seçtiğiniz uygulamanın sigorta yardımlarını kabul ettiğini ve varsa sosyal yardımlarınızın koordinasyonuna yardımcı olabileceğini kontrol edin. Uygulamanın tüm bu hizmetleri sunduğunu varsaymayın – birçoğu sağlamaz.

Bunlar, işitme cihazları için alışveriş yaparken göz önünde bulundurulması gereken önemli üç konudur ve seçiminizden daha memnun olma şansınızı artırabilir.