Bu zorlu zamanlarda, dünya çapındaki sağlık yetkililerinin COVID-19’un daha da yayılmasının sınırlamalarına yardımcı olmak, çalışanlarımızın refahını korumak ve gerekli işitme sağlığının sürekli olarak sağlanması konusunda Adalar İşitme Merkezi olarak biz de gerekli sorumlulukları alıyoruz.

Çalışanlarımızı ve ailelerini, kullanıcılarımızı ve iş ortaklarımızı korumak her zaman olduğu gibi en büyük önceliğimizdir. Aynı zamanda, hayatı kolaylaştırmak ve bu zamanlarda tüm paydaşlarımızı olası zorluklarda desteklemek için proaktif önlemler almaktayız.

Bu bağlamda küresel ve lokal aksiyonlarımızı devreye sokuyor, Koronavirüs yayılımının dünya çapındaki gelişimini sürekli olarak izliyor ve ilgili yönergelerimizi günlük olarak güncelliyoruz. Sağlık yetkilileri, devlet ve Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından verilen tavsiyelere harfiyen uyuyoruz.

Sağlık sektöründe faaliyet gösteren bir şirket olarak, mevzuat adedine uygun gerekli işitme bakımı ve çözümlerine olan sürekli erişim sağlamak için de çok çalışıyoruz. Özellikle ileri yaşlardaki kullanıcılarımıza karşı yüksek sorumluluğumuzun farkındayız ve bu nedenle çok ciddi önlemler aldık.

İşitme ihtiyacı olan kişilere destek olan çalışanlar, yetkililerin talimatları doğrultusunda çalışmakta ve güvenlik, sağlık ve hijyene azami öncelik vermektedir. Ofislerimizde, üretim tesislerimizde ve mağazalarımızda, halkımızı korumak ve virüsün daha fazla yayılmasını önlemek için katı bir sıhhi tesisat ve güvenlik protokolü bulunmaktadır.

Yetkililerin rehberliği gelişen durumlara istinaden değiştiğinden, lütfen sorularınızla ilgili olarak Adalar İşitme Merkezi‘ne ulaşın. Şirketimiz ve kendini işine adamış ekibimiz, siz değerli kullanıcılarımız, iş ortaklarımız ve sizlerin önemsedikleri kişilere sürekli olarak destek olabilmek adına hız kesmeden çalışmaya devam etmektedir.

İşitme cihazım için bir şeye ihtiyacım olursa ne yapacağım?

İşitme cihanız için bir şeye ihtiyacınız olursa, en iyisi işitme sağlığı sağlayıcınızdan telefon veya e-posta yoluyla tavsiye almaktır.

İşitme cihazınızın optimum düzeyde çalışmasını sağlamak için kendi kendinize yapabileceğiniz birkaç kontrol:

 1. Öncelikle pilinizi yenisiyle değiştirmeyi veya şarj edilebilir işitme cihazlarınızı şarj etmeyi deneyin.
 2. Ardından ses çıkışına hiçbir şeyin engel olmadığını kontrol edin:
  • RIC (kanal içinde alıcı) işitme cihazı kullanıyorsanız, dome’un temiz olduğunu ve kulak kiri içermediğini kontrol edin. Değiştirmek gerekiyorsa çıkarıp atın ve paketinizdeki yeni bir dome ile değiştirin.
  • Dome çıkarıldığında, hoparlör bağlantı noktasındaki kulak kiri filtresinin de kulak kiri ve kalıntı içermediğini kontrol edin. Gerekirse filtreyi değiştirin.
  • Kulak kalıplı bir işitme cihazı kullanıyorsanız, kulak kalıbı tüpünüzün temiz olduğunu kontrol edin. Kalıbınızı temizleyin.
  • Özel kulak içi işitme cihazı kullanıyorsanız, kulak kiri filtrenizi değiştirin.
  • Filtreleriniz, dome’larınız, pilleriniz veya temizlik kitleriniz biterse, sağlayıcınızla görüşerek postayla göndermesini isteyin.
 1. Tüm bu bakım kontrolleri tamamlandıktan sonra cihazınız hala çalışmıyorsa, sağlayıcınızla telefon veya e-posta ile iletişim kurun. Cihazınızı tamire göndermeleri gerekebilir ve sosyal mesafenin korunduğu bu dönemde cihazınızı onlara ulaştırmanın en iyi ve en güvenli yolu konusunda sizi yönlendirmeleri mümkündür.

Audèo M işitme cihazında dome değiştirme yöntemi

CeruShield alıcı kulak kiri filtresini değiştirme yöntemi

Kulak kalıplı işitme cihazını temizleme yöntemi

Özel işitme cihazını temizleme yöntemi